Aktualności

1.07.2021

Program konferencji "Hospicjum 2021" można już zobaczyć na naszej stronie Kliknij tutaj

30.06.2021

Zapraszam do zapoznania się z informatorem Kliknij tutaj

05.05.2021

W związku z przedłużającymi obostrzeniami związanymi z pandemia zmuszeni jesteśmy do zmiany terminu Jubileuszowej XX Konferencji Medycyny Paliatywnej "Hospicjum 2021", połączonej z XVIII Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii, II Ogólnopolskie Forum Ratownictwa Medycznego i Pielęgniarstwa.
Nowy termin Konferencji "Hospicjum 2021" i Targów - 3-4 września 2021 r.

Informacje ogólne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XX Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej "Hospicjum 2021", połączonej z XVIII Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii, II Ogólnopolskie Forum Ratownictwa Medycznego I Pielęgniarstwa które w dniach 3-4 września 2021r. odbędą się w Hotelu Filmar**** w Toruniu. (700 m. od centrum miasta).

W Konferencji "Hospicjum 2021" oraz Forum Onkologii i Psychoonkologii uczestniczy od 500 do 800 lekarzy, pielęgniarek, dyrektorów hospicjów, dyrektorów szpitali i ZOL-i, osób duchownych oraz wolontariuszy.

Tematyka dotyczy:
- Diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych.
- Leczenie bólu - diagnostyka i kontrola.
- Aspekty duchowe opieki paliatywnej.
- Dylematy etyczno-moralne opieki paliatywnej.
- Profilaktyka i leczenie odleżyn – nowości.
- Pielęgniarstwo w opiece paliatywnej.
- Leczenie zaburzeń zaburzeń łaknienia i dieta w stanach terminalnych.
- Rehabilitacja medyczna jako środek do uzyskania pozytywnych zmian w zakresie fizycznego i psychospołecznego funkcjonowania pacjentów.
- Wolontariat.
- Nowości w leczeniu farmakologicznym.
- Finansowanie opieki paliatywnej.
- Psychoonkologia.

Zakopane 2006

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie wystawa medyczna z udziałem ok. 30 wystawców, prezentujących innowacyjne produkty i urządzenia poprawiające jakość i komfort opieki nad pacjentem.

Za pośrednictwem organizatorów zapraszamy do zwiedzania miasta Torunia z przewodnikiem oraz wspólnej kolacji na terenie obiektu konferencyjnego tj. Hotelu Filmar

Za udział w konferencji lekarze otrzymują punkty edukacyjne.