Pożegnanie

Pożegnanie Dr Eleonorę Sobiecką- Bryndal i Dr Kazimierza Bryndala

        W dniu 30 maja 2022 po mszy świętej w kościele Najświętszej Marii Panny na cmentarzu przy ul. Gałczyńskiego w Toruniu (niemal centrum miasta) pożegnaliśmy Eleonorę Sobiecką- Bryndal  (lat 71) oraz Kazimierza Bryndala (lat 92). Razem stanowili wspaniałą parę małżeńską i niedościgniony wzorzec rodzinny. Wszystko czynili razem i wspólnie odeszli od nas. Tych wyjątkowych pięknych  ludzi żegnały tłumy przyjaciół, reprezentantów z Torunia i całego kraju.

Miałem szczęście spotkać  tych  wyjątkowych ludzi  na drodze swojego życia. Przez 28 lat współpracowaliśmy przygotowując corocznie święto stomatologów w Polsce tj. Konferencje i targi stomatologiczne „ Expodent” w Auli UMK w Toruniu. To był zaszczyt i wyróżnienie spotkać się z Państwem Bryndal – najczęściej z dr Kazimierzem w Izbie Lekarskiej w Toruniu oraz siedzibie Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre, by omawiać szczegóły związane z organizacją tego ważnego dla lekarzy wydarzenia medycznego  (jednego z największych w Polsce).

To były lata wzajemnej miłości, przyjaźni  i szacunku. To dzięki Nim poznałem 4-ch synów doktora Bryndala: Rafała, Jacka, Michała, Kubę (wybitnych artystów- muzyków) i każdy z nich miał ważny występ w rożnej roli na „Expodent” w Grodzie Kopernika.

Pamiętam dobrze 80-te urodziny doktora Kazimierza Brynadala w 2009 w Baju Pomorskim. To było wydarzenie muzyczne przygotowane przez jego synów, gdzie i pozostali członkowie rodziny mieli swoje występy artystyczne na scenie Baju Pomorskiego (wyjątkowe pięknego obiektu w Toruniu).

Najwyższym zaszczytem dla mnie była możliwość uczestniczenia w 90-tych urodzinach kochanego przez nas wszystkich charyzmatycznego doktora  „Kazimierza Wielkiego” w restauracji Zajazd Staropolski w Toruniu, gdzie wręczyłem mu historyczną książkę (podarowanych od przyjaciół z UMK ) z ulubionymi jego wierszami  Geothe, które często recytował publicznie.  Na tej bardzo ważnej rodzinnej uroczystości 26 grudnia 2019 roku II dzień świąt Bożego Narodzenia byli min. w/w synowie oraz najważniejsi członkowie rodzinny Bryndal  z kraju i zagranicy, w tym jego młodszy brat Ryszard z małżonką. Osoba bardzo poważana w środowisku nie tylko medycznym. Wspólnie śpiewaliśmy między innymi 100 lat naszemu jubilatowi. 

Dziś z głębi serca pragnę podziękować Pani Doktor Eleonorze (Oli) oraz Kazimierzowi Bryndalowi za blisko 3 dekady cudownej współpracy, miłości i przyjaźni , za każdy rok, miesiąc, dzień, za „KAŻDĄ WSPÓLNĄ CHWILĘ” . To były wyjątkowe dni  i bardzo ważne chwile mojego życia.

Jesteście kochanymi przyjaciółmi i takimi pozostaniecie w mojej wiecznej pamięci. Dziękuje wasz wierny przyjaciel.

Henryk Zamorski
Centrum Konferencji i Wystaw
Expo-Andre