Kurs 15 czerwca 2019 1

„Współczesne koncepcje kliniczne postępowania z tkankami miękkimi przyzębia”.

 

prowadzi

DR N. MED. WITOLD JURCZYŃSKI

termin: 15 czerwca 2019
godz. 09:00 – 19:00
miejsce: Sala wykładowa Hotelu Filmar****
ul. Grudziądzka 45, Toruń
W programie:

W ciągu wieków zmianie uległy koncepcje chirurgiczne ujmujące algorytmy postepowania z tkankami miękkimi przyzębia podczas zabiegów w poszczególnych dziedzinach periochirurgii.
Minimalnie inwazyjne postępowanie z tkankami miękkimi to klucz do osiągnięcia przewidywalnych, długoczasowych wyników leczenia wszelkiego rodzaju defektów tkanek przyzębia.
Podczas wykładu omówione zostaną czynniki, które maja wpływ na przebieg gojenia po zabiegowego, a co za tym idzie na wynik kliniczny wykonywanych procedur.
W pierwszej kolejności wybór pomiędzy płatem pełnej grubości a płatem dzielonym.
Po drugie rodzaj i ilość cięć wykonywanych podczas operacji. Szczególnie w trakcie zabiegów z dziedziny regeneracji tkanek przyzębia – MIST. Ale również optymalizacja cięć wykonywanych podczas zabiegów resekcyjnych, co ma istotne znaczenie dla dolegliwości po zabiegowych odczuwanych przez pacjenta jak również dla przewidywalnego gojenia się rany. Koncepcja Minimalnie Inwazyjnej Terapii Resekcyjnej – MITR ma istotne znaczenie dla przewidywalności i ograniczenia skutków ubocznych we współczesnej terapii resekcyjnej. Chirurgia śluzówkowo dziąsłowa to również dziedzina periochirurgii, która wydaje się być najbardziej wrażliwą na wybór odpowiednich technik operacyjnych.
W trzeciej części wykładu zostaną omówione najczęstsze powikłania związane ze stosowaniem nawet najnowszych technik periochirurgicznych.

Za udział w kursie lekarze otrzymają
10 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH
 


Opłata za uczestnictwa:

  • 295 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 30 kwietnia 2019
  • 325 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 31 maja 2019
  • 355 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 15 czerwca 2019