KURS DLA LEKARZY STOMATOLOGÓW (10.06.2017)

„Współczesne koncepcje kliniczne postępowania z tkankami miękkimi przyzębia”

prowadzący

dr n. med. Witold Jurczyński

termin: 10 czerwca 2017
godz. 09:00 – 19.00
miejsce: Sala wykładowa Hotelu Filmar****
ul. Grudziądzka 45, Toruń
W programie:

W ciągu wieków zmianie uległy koncepcje chirurgiczne ujmujące algorytmy postępowania z tkankami miękkim i przyzębia podczas zabiegów w poszczególnych dziedzinach periochirurgii. Minimalnie inwazyjne postępowanie z tkankami miękkim i to klucz do osiągnięcia przewidywalnych, długoczasowych wyników leczenia wszelkiego rodzaju defektów tkanek przyzębia. Podczas wykładu omówione zostaną czynniki, które maja wpływ na przebieg gojenia pozabiegowego, a co za tym idzie na wynik kliniczny wykonywanych procedur.

  1. W pierwszej kolejności wybór pomiędzy płatem pełnej grubości a płatem dzielonym.
  2. Po drugie rodzaj i ilość cięć wykonywanych podczas operacji. Szczególnie w trakcie zabiegów z dziedziny regeneracji tkanek przyzębia –
    MIST. Ale również optymalizacja cięć wykonywanych podczas zabiegów resekcyjnych, co ma istotne znaczenie dla dolegliwości pozabiegowych
    odczuwanych przez pacjenta jak również dla przewidywalnego gojenia się rany. Koncepcja Minimalnie Inwazyjnej Terapii Resekcyjnej – MITR ma istotne znaczenie dla przewidywalności i ograniczenia skutków ubocznych we współczesnej terapii resekcyjnej. Chirurgia śluzówkowo dziąsłowa to również dziedzina periochirurgii, która wydaje się być najbardziej wrażliwą na wybór odpowiednich technik operacyjnych.
  3. W trzeciej części wykładu zostaną omówione najczęstsze powikłania związane ze stosowaniem nawet najnowszych technik periochirurgicznych.

Za udział w kursie lekarze otrzymają
10 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH
 


Opłata za uczestnictwa:

  • 260 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 15 lutego 2017
  • 275 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 15 kwietnia 2017
  • 295 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 10 czerwca 2017